Vivat, prezident!

Autor: Ivana Lešičková | 28.11.2014 o 14:37 | Karma článku: 12,44 | Prečítané:  1621x

Žeby malo Slovensko po toľkých prezidentoch konečne Prezidenta?

Slovenská politická scéna je v posledných dňoch nestabilnejšia ako aprílové počasie. Behom niekoľkých dní sa vymenilo viacero ústavných činiteľov. A prezident republiky prišiel do NRSR, aby tam prehovoril pred poslancami.

Priznám sa, že prezidentské prejavy nepatrili medzi moje obľúbené vysielania, i keď boli spravidla len novoročné. Tento som si však pozrela s veľkým záujmom. Andrej Kiska totiž urobil niečo výnimočné. Nehovoril len klasické distingvované frázy o tom, ako želá novému predsedovi parlamentu veľa šťastia. Pomenoval veci pravými menami. Bez obalu hovoril o vážnej kríze zdravotníctva a - čo ma prekvapilo najviac - zastal sa ľudí, ktorí pred pár dňami pochodovali ulicami a žiadali odstúpenie vrchných predstaviteľov štátu.

Slová Andreja Kisku mi vrátili nádej v existenciu spravodlivosti. Z krízy v zdravotníctve nevinil ani terajšiu vládu, ani minulú. Správne poukázal na to, že tento problém je dlhodobý a naša krajina je "chorá." Obdivovala som jeho asertívny a nestranný postoj. Konečne prezident, ktorý nie je prisluhovačom žiadnej politickej strany! Ocenil to dobré a pokarhal to zlé. A tak to má byť. Neviem, či si prejav pripravoval sám, no pevne verím, že všetky slová, ktoré v ňom odzneli, myslel úprimne.

Bývali najvyšší predstavitelia našej krajiny sa len zriedka unúvali do parlamentu. Novo zvoleným predsedom a ministrom spravidla povedali pár slov počas oficiálneho menovania a tým to haslo. No tento sa cez kamery v národnej rade prihovoril celému Slovensku. Z jeho slov, i keď boli adresované oficiálnym predstaviteľom, zaznieval jasný odkaz pre všetkých. Som s vami. Rozumiem vám. Nie som prisluhovačom žiadnej politickej strany a budem obhajovať vaše práva.

Áno, spočiatku som bola skeptická, keď som sa dozvedela o Kiskovej kandidatúre za prezidenta. Bála som sa, či to nebude ďalší prospechár, ktorý už nevie, čo od rozkoše, a tak sa rozhodol stať prezidentom. Jeho rozhodnutia, ktoré robí ako prezident, a slová, ktorými sa zastal práv občanov, ma však neustále presviedčajú o opaku. 

Vážený pán prezident, ďakujem Vám za obnovenie dôvery v úrad prezidenta SR. Zdá sa, že po toľkých prezidentoch je tu konečne Prezident s veľkým P.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?